Domek narzędziowy - dobry wybór zamiast piwnicy

Gdzie zimą przechować przyrządy do uprawy ogrodu, z których korzystamy tylko w sezonie? Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest ustawienie w ogrodzie drewnianego domku na narzędzia. Dlaczego w ostatnim czasie takie konstrukcje stały się popularną alternatywą dla piwnic i szop?

Decyzja o budowie domku na na narzędzia może być podjęta z bardzo prozaicznego powodu – po prostu nie mamy własnej piwnicy, szopy lub innego budynku gospodarczego, który mógłby służyć nam jako przechowalnia dla kosiarki, grabi i innych przyrządów do pielęgnacji ogrodu lub do majsterkowania. W takiej sytuacji niewielka „chatka” jest bardzo ciekawą alternatywą dla innych przechowalni, szczególnie jeśli dysponujemy przestronnym ogródkiem, w którym możemy ją ustawić. Chatki z surowego drewna są do tego nie tylko praktycznym schowkiem, ale i dekoracją ogrodu. Świetnie wyglądają też na działkach rekreacyjnych.

Drewniane domki narzędziowe – dlaczego to dobra alternatywa dla piwnicy?
Jeśli zastanawiasz się nad postawieniem domku na narzędzia w swoim ogrodzie, pozwól, że przedstawimy Ci kilka korzyści, jakie niesie ze sobą taka decyzja.

• Bardzo szybki czas trwania montażu – jeśli decydujemy się na propozycję z oferty firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie, to postawienie całej konstrukcji zajmie zaledwie kilka godzin.
• Spośród innych rodzajów składzików (metalowych, z tworzyw sztucznych) wyglądają najefektywniej.
• Drewno można pomalować na wybrany kolor, aby cała konstrukcja lepiej wtopiła się w krajobraz i stworzyła przyjemną, ogrodową aranżację.
• Wnętrze można wykończyć zgodnie ze swoimi upodobaniami i wyposażyć w półki, wieszaki, stoliki i szafki do przechowywania narzędzi.
• Materiał naturalny, jakim jest drewno, wymaga wprawdzie konserwacji, ale nie jest to zabieg, który zajmuje dużo czasu. Pokrycie ścian chatki specjalnym impregnatem sprawi, że ta będzie pięknie wyglądać przez wiele lat.
• Ciekawym wyborem są też domki z niewielką wiatą i altanką. Pod daszkiem możesz urządzić sobie mały kącik do majsterkowania lub ustawić tam meble ogrodowe i zamienić tę przestrzeń w niewielka strefę relaksu.