Domki modułowe

DOMY MODUŁOWE- Technologia

Budynki konstruowane są w formie gotowych modułów w hali fabrycznej, a następnie przewożone do miejsca docelowego, gdzie odbywa się montaż. Dzięki modułowym rozwiązaniom i sprefabrykowanej formie, czas ich wykonania może zostać skrócony nawet o 80%. Dodatkowym atutem jest łatwa rozudowa budynków w przyszłości, a nawet możliwowść ich przeniesienia.

W pełni wyposażone budynki są wysokiej jakości produktem stałego lub czasowego zamieszkania. Cechują się znakomitymi parametrami cieplnymi oraz niskim zapotrzebowaniem na energię, co plasuje je

( w zależności od gurbości rdzenia izolującego) w kategoriach obiektów energooszczędnych lub pasywnych. 

Dzięki nowoczejsnej formie i dużym przeszkleniom budynki wyróżniają się na tle innych produkowanych w podobnej formie obiektów. Zastosownaie znajdują meteriały chronione prawem patentowym w nowoczejnej technologi paneli strukturalnych, tworząc jeden nowoczesny materiał konstuktywno- izolacyjny. 

 

DANE TECHNICZNE

KONSTRUKCJA

Konstrukcję modułów stanowi drewno C24, które gwarantuje doskonałą trwałość. Stosujemy wyselekcjonowane drewno świerkowe od sprawdzonego, wieloletniego dostawcy.

ŚCIANY

Ściany modułów wykonane są w technologii izolacyjnych paneli strukturalnych. Rolę dwóch zewnetrznych wartst pełnią płyty wyróżniające się odpowiednim poziomem sztywności i odporności ( najczęściej MFP, OSB3), natomiast rdzeniem izolującym najczęściej jest styropian lub pianka PUR. Połączone ze sobą materiały tworzą odporną, bardzo mocną ścianę budowanego obiektu. 

OKNA 

Proponujemy stolarkę okienną i drzwiową dwu i trzyszybową PCV lub aluminiową. Istnieje także możliwość wykonania stolarki drewnianej ( w ramach indywidualnego zamówienia).

ELEWACJA

Elewacja może zostać wykonana z następujących elementów:

- naturalnego drewna elewacyjnego świerkowego, modrzewiowego lub egzotycznego zabezpieczonego powłoką chroniącą drewno w kilku odcieniach kolorystycznych.

- blachy elewacyjnej w odniesieniu z palety producenta

- płyty włóknowo-cementowe ( sprasowany beton z domieszką celulozy).

DACH

Dach stanowi drewniana konstrukcja oraz ocieplenie grubości 15 cm z wełny mineralnej. W zależności od modelu oraz preferencji klienta stosujemy blachę na rąbek, blachodachówkę, pakrycie papą lub membraną PCV.

TRANSPORT

Każdy transport ustalany jest indywidualnie w zależności od wybranego modelu budynku oraz możliwości podjazdu samochodu ciężarowego i dźwigu do miejsca docelowego.

- przygotowane i zabezpieczone do transportu moduły dostarczamy na terenie całej Polski  i Europy za pośrednictwem specjalistycznej firmy transportowej. Załadunek odbywa się przy pomocy dźwigu, następnie realizujemy transport do miejsca docelowego. Rozładunek prowadzimy na przygotowanym wcześniej gruncie, gdzie następnie w zależności od modelu odbywa się ich montaż i podłączenie do mediów.

Każdy transport ustalany jest indywidualnie w zależności od wybranego modelu budynku oraz możliwosci podjazdu samochodu ciężarowego i dźwigu do miejsca docelowego.

1. Transport HDS:

Samochód samozaładowczy z dźwigiem i przyczepą, który pozwala na przetransportowanie 1 lub 2 modułów o maksymalnych wymiarach 6x3m i maksymalnej wysokości zewnętrznej 3,20m ( montaż odbywa się na miejscu).

2. Transport niskopodwoziowy:

Maksymalna wysokość zewnętrzna modułu to3,50m, maksymalna długość modułu 14m, maksymalna szerokośc 3,20m. Transport wymaga obecności dźwigu na maiejsce rozładunku. 

3. Transport niskopodwoziowy/ponadgabarytowy:

Transport konwojowany, z pilotem, bez konieczności montażu na miejscu. Wszystkie obiekty powyżej 3,20m szerokości, maksymalna szerokość modułu to 4,5m, maksymalna wysokość do 4m. Transport wymaga obecności dźwigu na miejscu rozładunku.

MONTAŻ

Montaż modułów na miejscu uzależniony jest od wybranego modelu oraz standardu wykończenia i może trwać od kilku godzin do kilku dni. Odbywa się on na wcześniej przeygotowanym miejscu według projektu ( również projektu wyprowadzania wody i kanalizacji pod domkiem) np. na fundamencie obwodowym, punktach fundamentowych, fundamentach wkręcanych, płycie fundamentowej lub terenie utwardzonym w inny sposób ( np. kostka).

Podczas montażu następuje dokładne wypoziomowanie oraz połączenie ze sobą modułów specjalnymi łącznikami, montaż obróbek oraz uzupełnienie brakujących elementów elewacji i dachu. W ramach dodatkowych usług istnieje możliwość podpięcia domku pod doprowadzenie instalacji elektryczną  i wodno-kanalizacyjną. 

STANDARDY WYKOŃCZENIA- oferujemy trzy standardy wykończenia domów modułowych:

1. stan surowy ostwarty- sso

- konstrukcja z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego z wypełnieniem z wełny i styropianu

2. stan surowy zamknięty- ssz

- konstrukcja budynku z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego z wypełnieniem z wełny i styropianu  

- okna

- drzwi zewnętrzne

- elewacja

3. stan developerski plus- SD PLUS

- konstrukcja budynku z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego z wypełnieniem z wełny i styropianu

- okna

- drzwi zewnętrzne

- elewacja

- instalacja wodno-kanalizacyjna

- stelaż podtynkowy Geberit 

- brodzik

- instalacja elektryczna

- ściany, przed ścianki, sufit wykonany w systemie GK, bez szpachlowania

- wszystkie instalacje ukryte

Zapytaj o ofertę sprzedawce.