Jak przygotować podłoże pod wannę SPA?

Zdecydowałeś się na własne jacuzzi? Świetny wybór! Kąpiel w wannie z hydromasażem to jeden z najlepszych sposobów na relaks po długim dniu. W tym artykule podpowiemy Ci, jak powinno wyglądać dobrze przygotowane podłoże pod instalację takiego obiektu. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się namiastką gabinetu SPA w swoim własnym domu lub ogrodzie.

Gdzie i jak montujemy jacuzzi?

Wanny SPA z hydromasażem zazwyczaj montowane są na zewnątrz – na tarasach lub w altanach. Można też ustawić je wewnątrz, a nawet na balkonie lub dachu, jeśli tylko mamy pewność, że będzie to bezpieczne i uzyskamy zgodę od zarządcy budynku na taką instalację. Podłoże musi udźwignąć wagę 1 tony – tyle mniej więcej waży wypełniona wodą wanna ogrodowa.

Powierzchnia, na której ustawiamy wannę SPA z hydromasażem, musi przede wszystkim być utwardzona – na nieutwardzonym podłożu nie można ustawiać jacuzzi. Może to być wylewka betonowa, taras drewniany, kompozytowy, ułożony z płytek – nie ma tu sztywnej reguły. W przypadku wylewki betonowej powinna mieć ona grubość około 20 cm i być wzmocniona siatką, natomiast do jej przygotowania należy użyć betonu B20. Podłoże pod ogrodowe SPA musi być wypoziomowane i równe.

Przed instalacją należy też uwzględnić następujący fakt: z jednej strony na głębokość 15 cm pod wannę (od jej krawędzi w kierunku środka) wprowadzony musi być odpowiedni kabel. Szczegóły na jego tematy znaleźć można w danych technicznych wybranego modelu jacuzzi. 4 m zapasu kabla musi zostać pozostawione dla montażystów.

Wymiary i miejsce na schodki

Powierzchnia musi mieć też oczywiście odpowiednie wymiary. Wbrew pozorom jacuzzi nie jest przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy dużych tarasów i ogrodów – w asortymencie sklepu Drewniana Oaza znajdziesz modele z hydromasażem różnej wielkości, mieszczące od jednej do siedmiu osób. Uwzględnij również miejsce na schodki, ponieważ ścianki niecki często miewają około 1 m wysokości. Jeśli sprostasz tym wymaganiom, spędzanie czasu w Twoim ogrodowym SPA będzie samą przyjemnością.