Używanie wanny spa zimą

Choć wanny spa cieszą się ogromną popularnością w szczególności latem, kąpiel w nich to z pewnością przygoda, którą warto przeżyć także zimą. Są one bowiem przystosowane do całorocznego korzystania, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się ich możliwościami o każdej porze roku. Doskonale wiemy, że potrafią sprawić mnóstwo atrakcji nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Dowiedź się więcej, dlaczego warto brać kąpiel w wannie spa także zimą!

Korzystanie z wanny spa zimą

Kochasz zimową aurę, śnieg i minusową temperaturę? Podgrzewany basen to doskonały pomysł, abyś mógł cieszyć się nimi wprost z ciepłej, parującej wody w towarzystwie Twoich bliskich. Jest to doskonały pomysł zarówno na romantyczną randkę we dwoje, jak i wieczór z przyjaciółmi czy oryginalna atrakcja dla dzieci. To właśnie one w szczególności doceniają możliwość tarzania się w lodowatym śniegu, aby następnie wskoczyć do ciepłej wody. Jest to nie tylko doskonała forma zabawy, ale także świetny sposób na budowanie odporności, umilenie sobie czasu oraz pomysł na chwilę dla siebie. Dodatkowo, hydromasaż pozwala zrelaksować się nie tylko umysłowi, ale także ciału.

Wybierając wysokiej jakości wanny spa nie musimy się także martwić o energooszczędność oraz nasze zasoby finansowe. Tego rodzaju urządzenia w większości doskonale izolują wodę od temperatury na zewnątrz. Dzięki temu mamy pewność, że temperatura wody będzie komfortowa, a rachunek za prąd nas nie przerazi.

Dla wielu osób korzystanie z wanny spa zimą wydaje się nieprawdopodobne z uwagi na obawy techniczne. Naturalnym jest, że woda w temperaturze 0 stopni zaczyna zamarzać - jak to się więc dzieje, że w wannie jacuzzi nie zamarza woda?

Wanny wyposażone są w izolację termiczną, ponadto do wanny dołączona jest termopokrywa. Grzałka o mocy 3kW zapewnia nam szybkie nagrzanie wody i utrzymanie optymalnej dla nas temperatury, dodatkowo pompka cyrkulacyjna rozprowadza ciepłą wodę.

To wszystko sprawia, że urządzenia te równie dobrze sprawdzą się zarówno w sierpniu, jak i grudniu - możemy z nich korzystać o każdej porze roku i cieszyć się komfortem i luksusem we własnym ogródku.